ЛАКТАЗІК СПЕРКО

Лактазік - сприяє засвоєнню молока, усуває коліки і здуття*!

Лактазік містить активний фермент лактазу, який, компенсуючи дефіцит ферменту при формуванні ферментативної системи у дітей від народження, усуває одну з основних причин розвитку колік, сприяє засвоєнню молока у малюків1, що дозволяє зберегти грудне вигодовування2 і створює умови для повноцінного росту та розвитку дитини3!

Лактазік містить активний фермент лактазу, який, компенсуючи дефіцит ферменту при формуванні ферментативної системи у дітей від народження, усуває одну з основних причин розвитку колік, сприяє засвоєнню молока у малюків1, що дозволяє зберегти грудне вигодовування2 і створює умови для повноцінного росту та розвитку дитини3!

Лактоза є специфічним продуктом харчування для малюків, основний вуглевод молока.

Лактоза розщеплюється в ході обміну речовин власним кишковим ферментом лактазою на глюкозу і галактозу.

В перші тижні життя ферментативна систем характеризується фізіологічним дефіцитом ензиму лактази, що призводить до неповноцінного засвоєння лактози. Виникають процеси бродіння, що зумовлюють підвищене газоутворення, розвиток кишкових колік у дітей.

Вживання крапель Лактазік (фермент лактази – 0,6 г в 1 мл), завдяки компенсації фізіологічного дефіциту фермента лактази, сприяє повноцінному розщепленню лактози і відповідно:

  • попереджує надлишкове газоутворення – розвиток гострих приступів колік*,
  • сприяє засвоєнню молока1
  • дозволяє зберегти грудне вигодовування2 та створює умови для повноцінного росту, розвитку малюка3!

 

Лактазік застосовується у дітей від народження!

Реклама дієтичної добавки.

Дієтична добавка «Лактазік Сперко» не є лікарським засобом.

Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем та ознайомитись з інформаційною листівкою та загальними застереженнями.

Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.

Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України»  № 3/28-А-2954-20-69090Е від 29.09.2020 р.

©2021 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.

 

* Якщо причиною виникнення колік та здуття є недостатність ферменту лактаза.

1 Мається на увазі, що компенсація дефіциту ферменту лактази забезпечує повноцінне розщеплення лактози до глюкози та галактози, сприяючи кращому засвоєню глюкози

2 Мається на увазі, що компенсація ферменту лактази, дозволяє не переходити на штучне безлактозне вигодовування

  • Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги дітям із функціональною диспепсією, Наказ МОЗ №59 від 29.01.2013, – С. 10
  • Бережний В., Козачук В. Нові можливості корекції порушень травлення у дітей із функціональними гастроінтестинальними розладами // Дитячий лікар. – 2013. – №4 – С. 19-20
  • Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. – 2005. – №1

3 Мається на увазі переваги грудного вигодовування для росту і розвитку дитини https://www.who.int/features/factfiles/breastfeeding/ru/

                                           Дієтична добавка “Лактазік Сперко”

ТУ У 10.8-20112362-001:2017

ЛАКТАЗІК СПЕРКО

Фермент лактаза

ЛИСТОК-ВКЛАДКА

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

Допомагає засвоєнню молока, усуває коліки та здуття!*

Не є лікарським засобом.

Дієтична добавка, яка може бути рекомендована лікарем, як додаткове джерело ферменту лактази, для створення опти­мальних дієтологічних умов функціонування організму дити­ни. Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Прийом ферменту лактази допомагає засвоєнню молока, усуває коліки та здуття. Дозволяє зберегти грудне вигодовуван­ня і усунути причини кольок*.

Склад: (в 1 мл): лактаза – 0,6 г, калію хлорид – 0,00932 г, гліцерин – 0,25 мл, вода очищена – до 1 мл. 1 мл розчину крапель містить 3000 ALU лактази.

МАЛЮКОВІ КИШКОВІ КОЛІКИ 1, 2

Всі немовлята плачуть, але якщо дитина плаче більше ніж три години на добу, три або більше дні на тиждень, у немовляти наймовірніше кишкові кольки.

Коли дитина плаче через кольки годинами і ніщо не може її заспокоїти, така ситуація стає вкрай неприємною для батьків і повністю змінює звичне сімейне життя.

ДІАГНОСТИКА2

Кольки починають турбувати немовлят на 3-4 тижні життя і тривають до 3-4 місяців. Немовля плаче, як правило, впродовж 2-3 годин і його не­можливо заспокоїти. Немовля підтягує під себе ніжки і стискає кулачки. Як правило, відбувається здуття кишечнику, іноді у дитини можуть виникати закрепи.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ2

Здебільшого, причиною кольок у немовлят стає «незрілість» ферментативних систем кишечнику, недостатнє вироблення ферменту лактази. Іншими причинами можуть бути всмок­туванням повітря під час прийому їжі, споживанням матір’ю деяких видів харчових продуктів, дискомфорт і стрес.

НЕПЕРЕНОСИМІСТЬ ЛАКТОЗИ3

Лактоза (молочний цукор) — це головний вуглевод в усіх типах молока людського і тваринного походження, він складається з двох молекул: глюкози і галактози. Для всмоктування цих мо­лекул у кишечнику вони повинні бути попередньо розділені (гідролізовані) ферментом під назвою лактаза, який виробля­ється кишковими ворсинками.

Коли цей фермент відсутній або його вироблення є недостат­нім, лактоза не гідролізується, що призводить до її неперено­симості.

Непереносимість лактози є поширеною і зазвичай тимчасо­вою проблемою у немовлят, у зв’язку з недостатнім вироблен­ням лактази на протязі перших кількох місяців життя.

З часом, організм дитини починає виробляти достатню кіль­кість лактази, щоб ефективніше перетравлювати необхідну кількість лактози, однак зазвичай це відбувається через 3-4 мі­сяці після народження.

В перші тижні з моменту народження в організмі немовляти виробляється недостатня кількість лактази, що призводить до неперетравлення молочного цукру (лактози) і під впливом іс­нуючих бактерій в кишечнику починається процес бродіння, в результаті чого підвищується утворення газу в кишечнику дити­ни. Це призводить до метеоризму і здуття живота. Надлишок ферментативної активності бактерій може викликати пору­шення в шлунково-кишковій перистальтиці, в результаті чого дитина страждає від спазмів.

Тиск, що створюється надлишком неперетравленої лактози, викликає секрецію (приплив води), що проявляється діареєю. Зміни осмотичного тиску в кишечнику призводять до втрати води. Якщо цю втрату не компенсувати, може виникнути зне­воднення організму дитини.

ЯК ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ? 1,2,4

Якщо мати годує дитину груддю, вона повинна зменшити спо­живання або навіть відмовитися від певних продуктів харчуван­ня, які можуть спровокувати або посилити кольки у немовляти.

Мати повинна прикладати немовля до грудей правильно, в спокійній та зручній обстановці.

Якщо кольки виникають через зменшене вироблення фер­менту лактази, то почуття дискомфорту у немовляти зникає або значно зменшується після застосування згаданого фер­менту в молоці.

Недоношені діти та діти з низькою вагою мають більш висо­ку схильність до розвитку такого виду кольок. Таким дітям по­трібно більше часу, поки вони зможуть засвоювати лактозу, оскільки цей процес багато в чому залежить від розвитку ки­шечнику і його нормальної мікрофлори.

Відзначимо, що лактазна недостатність в деяких випадках може зустрічатися не тільки у дітей до року, але і у більш стар­шого віку, а також у людей дорослих. Трапляється, що лактаз­на недостатність розвивається після перенесеної кишкової ін­фекції, іноді це відбувається під впливом деяких медикаментів і під дією деяких інших факторів.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА РЕКОМЕНДОВАНА ДОБОВА ДОЗА

Добова потреба у продукті індивідуальна та залежить від віку, маси тіла та стану здоров’я немовляти (від народження). До­бова доза продукту визначається і контролюється лікарем.

ІНСТРУКЦІЯ З ПРИГОТУВАННЯ

Дотримуючись таблиці дозування, додати краплі ферменту лактази до молока або харчової суміші.

Вік

Кількість молока за один прийом їжі

Кількість крапель за один прийом їжі

Кількість лактази за один прийом їжі

0-2 тижні

60-90 мл

5 крапель

750  АLU

3-4 тижні

120 мл

6 крапель

900  АLU

1-2 місяці

150 мл

8 крапель

1200  АLU

3-4 місяці

180 мл

9 крапель

1350  АLU

5 місяців-3 роки

200 мл

10 крапель

1500  АLU

Для жінок, які годують немовлят груддю

200 мл

10 крапель

1500  АLU

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ

Індивідуальна чутливість до компонентів дієтичної добавки. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем-педіатром.

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ТЕРМІН СПОЖИВАННЯ

Термін споживання узгоджується з лікарем.

ФОРМА ВИПУСКУ

Краплі оральні — 15 мл в скляному контейнері з пробкою-крапельницею, закриті пластиковою кришкою. З 15 мл можна приготувати 37 порцій (доз) з рекомендованою дозою 8 крапель на кожну порцію.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому та захище­ному від впливу сонячного світла місці. Зберігати в недоступ­ному для дітей місті. Строк придатності добавки після першого відкриття контейне­ра не більше ніж  3 тижні.

НОМЕР ПАРТІЇ, ДАТА ВИРОБНИЦТВА, ВЖИТИ ДО

ВКАЗАНО НА УПАКОВЦІ

ВИРОБНИК

Спільне українсько-іспанське підприємство«Сперко Україна», Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25