ЛАКТАЗИК СПЕРКО

Лактазик - способствует усвоению молока, устраняет колики и вздутие*!

Лактазик содержит активный фермент лактазу, который, компенсируя дефицит фермента при формировании ферментативной системы у детей от рождения, устраняет одну из основных причин развития колик, способствует усвоению молока у младенцев1, что позволяет сохранить грудное вскармливание2 и создает условия для полноценного роста и развития ребенка3!

Лактазик содержит активный фермент лактазу, который, компенсируя дефицит фермента при формировании ферментативной системы у детей от рождения, устраняет одну из основных причин развития колик, способствует усвоению молока у младенцев 1, что позволяет сохранить грудное вскармливание2 и создает условия для полноценного роста и развития ребенка3!

Лактоза является специфическим продуктом питания для младенцев, основной углевод молока.

Лактоза расщепляется в ходе обмена веществ собственным кишечным ферментом лактазой на глюкозу и галактозу.

В первые недели жизни ферментативная система характеризуется физиологическим дефицитом энзима лактазы, что приводит к неполноценному усвоению лактозы. Возникают процессы брожения, обусловливающие повышенное газообразование, развитие кишечных колик у детей.

Применение капель Лактазик (фермент лактазы — 0,6 г в 1 мл), благодаря компенсации физиологического дефицита фермента лактазы, способствует полноценному расщеплению лактозы и соответственно:

  • предупреждает избыточное газообразование — развитие острых приступов колик*
  • способствует усвоению молока1
  • позволяет сохранить грудное вскармливание2 и создает условия для полноценного роста и развития ребенка3!

 

Лактазик применяется у детей от рождения!

 

Лактазик Сперко является Диетической добавкой и не является лекарственным средством.

Производитель: СУИП ООО «Сперко Украина» 21027, Украина г. Винница, ул. 600-летия, 25 тел/факс (0432) 52 30 49.

Диетическая добавка «Лактазик Сперко» ТУ У 10.8-20112362-001:2017

©2020 СУИП ООО «Сперко Украина». Все права защищены.

 

* Если причиной возникновения колик и вздутия является недостаточность фермента лактазы.

1 Имеется в виду, что компенсация дефицита фермента лактазы обеспечивает полноценное расщепление лактозы до глюкозы и галактозы, способствуя лучшему усвоению глюкозы

2 Имеется в виду, что компенсация фермента лактазы позволяет не переходить на искусственное безлактозное вскармливание

  • Унифицированный клинический протокол медицинской помощи детям с функциональной диспепсией, Приказ МЗ №59 от 29.01.2013, — С. 10
  • Бережной В., Козачук В. Новые возможности коррекции нарушений пищеварения у детей с функциональными гастроинтестинальными расстройствами // Детский врач. — 2013. — №4 — С. 19-20
  • Бельмер В., Мухина Г., Чубарова И. Непереносимость лактозы у детей и взрослых // Лечащий врач. — 2005. — №1

3 Имеется в виду преимущества грудного вскармливания для роста и развития ребенка https://www.who.int/features/factfiles/breastfeeding/ru/


                                           Дієтична добавка “Лактазік Сперко”

ТУ У 10.8-20112362-001:2017

ЛАКТАЗІК СПЕРКО

Фермент лактаза

ЛИСТОК-ВКЛАДКА

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

Допомагає засвоєнню молока, усуває коліки та здуття!*

Не є лікарським засобом.

Дієтична добавка, яка може бути рекомендована лікарем, як додаткове джерело ферменту лактази, для створення опти­мальних дієтологічних умов функціонування організму дити­ни. Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Прийом ферменту лактази допомагає засвоєнню молока, усуває коліки та здуття. Дозволяє зберегти грудне вигодовуван­ня і усунути причини кольок*.

Склад: (в 1 мл): лактаза – 0,6 г, калію хлорид – 0,00932 г, гліцерин – 0,25 мл, вода очищена – до 1 мл. 1 мл розчину крапель містить 3000 ALU лактази.

МАЛЮКОВІ КИШКОВІ КОЛІКИ 1, 2

Всі немовлята плачуть, але якщо дитина плаче більше ніж три години на добу, три або більше дні на тиждень, у немовляти наймовірніше кишкові кольки.

Коли дитина плаче через кольки годинами і ніщо не може її заспокоїти, така ситуація стає вкрай неприємною для батьків і повністю змінює звичне сімейне життя.

ДІАГНОСТИКА2

Кольки починають турбувати немовлят на 3-4 тижні життя і тривають до 3-4 місяців. Немовля плаче, як правило, впродовж 2-3 годин і його не­можливо заспокоїти. Немовля підтягує під себе ніжки і стискає кулачки. Як правило, відбувається здуття кишечнику, іноді у дитини можуть виникати закрепи.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ2

Здебільшого, причиною кольок у немовлят стає «незрілість» ферментативних систем кишечнику, недостатнє вироблення ферменту лактази. Іншими причинами можуть бути всмок­туванням повітря під час прийому їжі, споживанням матір’ю деяких видів харчових продуктів, дискомфорт і стрес.

НЕПЕРЕНОСИМІСТЬ ЛАКТОЗИ3

Лактоза (молочний цукор) — це головний вуглевод в усіх типах молока людського і тваринного походження, він складається з двох молекул: глюкози і галактози. Для всмоктування цих мо­лекул у кишечнику вони повинні бути попередньо розділені (гідролізовані) ферментом під назвою лактаза, який виробля­ється кишковими ворсинками.

Коли цей фермент відсутній або його вироблення є недостат­нім, лактоза не гідролізується, що призводить до її неперено­симості.

Непереносимість лактози є поширеною і зазвичай тимчасо­вою проблемою у немовлят, у зв’язку з недостатнім вироблен­ням лактази на протязі перших кількох місяців життя.

З часом, організм дитини починає виробляти достатню кіль­кість лактази, щоб ефективніше перетравлювати необхідну кількість лактози, однак зазвичай це відбувається через 3-4 мі­сяці після народження.

В перші тижні з моменту народження в організмі немовляти виробляється недостатня кількість лактази, що призводить до неперетравлення молочного цукру (лактози) і під впливом іс­нуючих бактерій в кишечнику починається процес бродіння, в результаті чого підвищується утворення газу в кишечнику дити­ни. Це призводить до метеоризму і здуття живота. Надлишок ферментативної активності бактерій може викликати пору­шення в шлунково-кишковій перистальтиці, в результаті чого дитина страждає від спазмів.

Тиск, що створюється надлишком неперетравленої лактози, викликає секрецію (приплив води), що проявляється діареєю. Зміни осмотичного тиску в кишечнику призводять до втрати води. Якщо цю втрату не компенсувати, може виникнути зне­воднення організму дитини.

ЯК ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ? 1,2,4

Якщо мати годує дитину груддю, вона повинна зменшити спо­живання або навіть відмовитися від певних продуктів харчуван­ня, які можуть спровокувати або посилити кольки у немовляти.

Мати повинна прикладати немовля до грудей правильно, в спокійній та зручній обстановці.

Якщо кольки виникають через зменшене вироблення фер­менту лактази, то почуття дискомфорту у немовляти зникає або значно зменшується після застосування згаданого фер­менту в молоці.

Недоношені діти та діти з низькою вагою мають більш висо­ку схильність до розвитку такого виду кольок. Таким дітям по­трібно більше часу, поки вони зможуть засвоювати лактозу, оскільки цей процес багато в чому залежить від розвитку ки­шечнику і його нормальної мікрофлори.

Відзначимо, що лактазна недостатність в деяких випадках може зустрічатися не тільки у дітей до року, але і у більш стар­шого віку, а також у людей дорослих. Трапляється, що лактаз­на недостатність розвивається після перенесеної кишкової ін­фекції, іноді це відбувається під впливом деяких медикаментів і під дією деяких інших факторів.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА РЕКОМЕНДОВАНА ДОБОВА ДОЗА

Добова потреба у продукті індивідуальна та залежить від віку, маси тіла та стану здоров’я немовляти (від народження). До­бова доза продукту визначається і контролюється лікарем.

ІНСТРУКЦІЯ З ПРИГОТУВАННЯ

Дотримуючись таблиці дозування, додати краплі ферменту лактази до молока або харчової суміші.

Вік

Кількість молока за один прийом їжі

Кількість крапель за один прийом їжі

Кількість лактази за один прийом їжі

0-2 тижні

60-90 мл

5 крапель

750  АLU

3-4 тижні

120 мл

6 крапель

900  АLU

1-2 місяці

150 мл

8 крапель

1200  АLU

3-4 місяці

180 мл

9 крапель

1350  АLU

5 місяців-3 роки

200 мл

10 крапель

1500  АLU

Для жінок, які годують немовлят груддю

200 мл

10 крапель

1500  АLU

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ

Індивідуальна чутливість до компонентів дієтичної добавки. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем-педіатром.

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ТЕРМІН СПОЖИВАННЯ

Термін споживання узгоджується з лікарем.

ФОРМА ВИПУСКУ

Краплі оральні — 15 мл в скляному контейнері з пробкою-крапельницею, закриті пластиковою кришкою. З 15 мл можна приготувати 37 порцій (доз) з рекомендованою дозою 8 крапель на кожну порцію.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому та захище­ному від впливу сонячного світла місці. Зберігати в недоступ­ному для дітей місті. Строк придатності добавки після першого відкриття контейне­ра не більше ніж  3 тижні.

НОМЕР ПАРТІЇ, ДАТА ВИРОБНИЦТВА, ВЖИТИ ДО

ВКАЗАНО НА УПАКОВЦІ

ВИРОБНИК

Спільне українсько-іспанське підприємство«Сперко Україна», Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25