LACTAZIK SPERCO

Laktazik helps digest milk, eliminates colic and bloating*!

Laktazik contains an active enzyme – lactase which by compensating enzyme deficiency during the development of enzymatic system in children from birth, eliminates one of the main causes of colic, helps digest milk in babies1, enabling to maintain breastfeeding2 as well as creates a supportive environment for child’s growth and development3!

Laktazik contains an active enzyme – lactase which by compensating enzyme deficiency during the development of enzymatic system in children from birth, eliminates one of the main causes of colic, helps digest milk in babies1, enabling to maintain breastfeeding2 as well as creates a supportive environment for child’s growth and development3!

Lactose is a specific food product for babies, the principal carbohydrate in milk.

Lactose is hydrolyzed during metabolic processes by lactase, a digestive enzyme, into glucose and galactose.

During the first weeks of life enzymatic system is characterized by physiological lactase deficiency, resulting in incomplete absorption of lactose. Fermentation processes that lead to excessive formation of gases, development of intestinal colic in children occur.

Laktazik drops (lactase enzyme – 0,6 g in 1 ml) by compensating for physiological lactase deficiency help break down lactose completely and thus:

  • prevent excessive formation of gases – development of acute colic attacks*,
  • help digest milk1
  • help maintain breastfeeding2 and create a supportive environment for child’s growth and development3!

Laktazik is used in children from birth!

Laktazik Sperco is a dietary supplement and not a medicinal product.

Manufacturer: JUSV LLC “Sperco Ukraine”, 25, 600-richia str., Vinnytsia, Ukraine, tel. / fax (0432) 52 30 49.

Dietary supplement “Laktazik Sperco” TU U 10.8-20112362-001: 2017

©2020 JUSV LLC “Sperco Ukraine”. All rights reserved.

 

* If lactase deficiency is the cause of colic and bloating.

1 It shall be understood to mean that compensation for lactase insufficiency ensures lactose break down into glucose and galactose, improving the digestibility of glucose.

2 It shall be understood to mean that compensation for lactase enzyme helps avoid change over to bottle feeding

  • Unified Clinical Protocols of Medical Care for children with functional dyspepsia, the Order of MoH No.59 of 29.01.2013, – p. 10
  • Berezhnyi V., Kozachuk V. New opportunities for corrections of digestive disorders in children with functional gastrointestinal disorders // Pediatrician. – 2013. – No.4 – p. 19-20
  • Belmer V., Mukhyna H., Chubarova I. Lactose intolerance in children and adults // Attending physician. – 2005. – No.1

3 It shall be understood to mean advantages of breastfeeding for child’s growth and development https://www.who.int/features/factfiles/breastfeeding/en/


                                           Дієтична добавка “Лактазік Сперко”

ТУ У 10.8-20112362-001:2017

ЛАКТАЗІК СПЕРКО

Фермент лактаза

ЛИСТОК-ВКЛАДКА

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ

Допомагає засвоєнню молока, усуває коліки та здуття!*

Не є лікарським засобом.

Дієтична добавка, яка може бути рекомендована лікарем, як додаткове джерело ферменту лактази, для створення опти­мальних дієтологічних умов функціонування організму дити­ни. Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Прийом ферменту лактази допомагає засвоєнню молока, усуває коліки та здуття. Дозволяє зберегти грудне вигодовуван­ня і усунути причини кольок*.

Склад: (в 1 мл): лактаза – 0,6 г, калію хлорид – 0,00932 г, гліцерин – 0,25 мл, вода очищена – до 1 мл. 1 мл розчину крапель містить 3000 ALU лактази.

МАЛЮКОВІ КИШКОВІ КОЛІКИ 1, 2

Всі немовлята плачуть, але якщо дитина плаче більше ніж три години на добу, три або більше дні на тиждень, у немовляти наймовірніше кишкові кольки.

Коли дитина плаче через кольки годинами і ніщо не може її заспокоїти, така ситуація стає вкрай неприємною для батьків і повністю змінює звичне сімейне життя.

ДІАГНОСТИКА2

Кольки починають турбувати немовлят на 3-4 тижні життя і тривають до 3-4 місяців. Немовля плаче, як правило, впродовж 2-3 годин і його не­можливо заспокоїти. Немовля підтягує під себе ніжки і стискає кулачки. Як правило, відбувається здуття кишечнику, іноді у дитини можуть виникати закрепи.

ПРИЧИНИ ЗАХВОРЮВАННЯ2

Здебільшого, причиною кольок у немовлят стає «незрілість» ферментативних систем кишечнику, недостатнє вироблення ферменту лактази. Іншими причинами можуть бути всмок­туванням повітря під час прийому їжі, споживанням матір’ю деяких видів харчових продуктів, дискомфорт і стрес.

НЕПЕРЕНОСИМІСТЬ ЛАКТОЗИ3

Лактоза (молочний цукор) — це головний вуглевод в усіх типах молока людського і тваринного походження, він складається з двох молекул: глюкози і галактози. Для всмоктування цих мо­лекул у кишечнику вони повинні бути попередньо розділені (гідролізовані) ферментом під назвою лактаза, який виробля­ється кишковими ворсинками.

Коли цей фермент відсутній або його вироблення є недостат­нім, лактоза не гідролізується, що призводить до її неперено­симості.

Непереносимість лактози є поширеною і зазвичай тимчасо­вою проблемою у немовлят, у зв’язку з недостатнім вироблен­ням лактази на протязі перших кількох місяців життя.

З часом, організм дитини починає виробляти достатню кіль­кість лактази, щоб ефективніше перетравлювати необхідну кількість лактози, однак зазвичай це відбувається через 3-4 мі­сяці після народження.

В перші тижні з моменту народження в організмі немовляти виробляється недостатня кількість лактази, що призводить до неперетравлення молочного цукру (лактози) і під впливом іс­нуючих бактерій в кишечнику починається процес бродіння, в результаті чого підвищується утворення газу в кишечнику дити­ни. Це призводить до метеоризму і здуття живота. Надлишок ферментативної активності бактерій може викликати пору­шення в шлунково-кишковій перистальтиці, в результаті чого дитина страждає від спазмів.

Тиск, що створюється надлишком неперетравленої лактози, викликає секрецію (приплив води), що проявляється діареєю. Зміни осмотичного тиску в кишечнику призводять до втрати води. Якщо цю втрату не компенсувати, може виникнути зне­воднення організму дитини.

ЯК ВИРІШУВАТИ ПРОБЛЕМУ? 1,2,4

Якщо мати годує дитину груддю, вона повинна зменшити спо­живання або навіть відмовитися від певних продуктів харчуван­ня, які можуть спровокувати або посилити кольки у немовляти.

Мати повинна прикладати немовля до грудей правильно, в спокійній та зручній обстановці.

Якщо кольки виникають через зменшене вироблення фер­менту лактази, то почуття дискомфорту у немовляти зникає або значно зменшується після застосування згаданого фер­менту в молоці.

Недоношені діти та діти з низькою вагою мають більш висо­ку схильність до розвитку такого виду кольок. Таким дітям по­трібно більше часу, поки вони зможуть засвоювати лактозу, оскільки цей процес багато в чому залежить від розвитку ки­шечнику і його нормальної мікрофлори.

Відзначимо, що лактазна недостатність в деяких випадках може зустрічатися не тільки у дітей до року, але і у більш стар­шого віку, а також у людей дорослих. Трапляється, що лактаз­на недостатність розвивається після перенесеної кишкової ін­фекції, іноді це відбувається під впливом деяких медикаментів і під дією деяких інших факторів.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ТА РЕКОМЕНДОВАНА ДОБОВА ДОЗА

Добова потреба у продукті індивідуальна та залежить від віку, маси тіла та стану здоров’я немовляти (від народження). До­бова доза продукту визначається і контролюється лікарем.

ІНСТРУКЦІЯ З ПРИГОТУВАННЯ

Дотримуючись таблиці дозування, додати краплі ферменту лактази до молока або харчової суміші.

Вік

Кількість молока за один прийом їжі

Кількість крапель за один прийом їжі

Кількість лактази за один прийом їжі

0-2 тижні

60-90 мл

5 крапель

750  АLU

3-4 тижні

120 мл

6 крапель

900  АLU

1-2 місяці

150 мл

8 крапель

1200  АLU

3-4 місяці

180 мл

9 крапель

1350  АLU

5 місяців-3 роки

200 мл

10 крапель

1500  АLU

Для жінок, які годують немовлят груддю

200 мл

10 крапель

1500  АLU

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ

Індивідуальна чутливість до компонентів дієтичної добавки. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем-педіатром.

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ТЕРМІН СПОЖИВАННЯ

Термін споживання узгоджується з лікарем.

ФОРМА ВИПУСКУ

Краплі оральні — 15 мл в скляному контейнері з пробкою-крапельницею, закриті пластиковою кришкою. З 15 мл можна приготувати 37 порцій (доз) з рекомендованою дозою 8 крапель на кожну порцію.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому та захище­ному від впливу сонячного світла місці. Зберігати в недоступ­ному для дітей місті. Строк придатності добавки після першого відкриття контейне­ра не більше ніж  3 тижні.

НОМЕР ПАРТІЇ, ДАТА ВИРОБНИЦТВА, ВЖИТИ ДО

ВКАЗАНО НА УПАКОВЦІ

ВИРОБНИК

Спільне українсько-іспанське підприємство«Сперко Україна», Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25