Тос-Май

УНІКАЛЬНИЙ1 ІСПАНСЬКИЙ ПРЕПАРАТ, ЯКИЙ З 15-ї ХВИЛИНИ УСУВАЄ2 СУХИЙ КАШЕЛЬ, ПОЛЕГШУЄ БІЛЬ В ГОРЛІ3 ТА ВИВОДИТЬ МОКРОТИННЯ!4

ТОС-МАЙ за рахунок якостей гуайяколсульфонату калію, знижує в’язкість мокротиння і полегшує його евакуацію з дихальних шляхів, трансформуючи сухий кашель у «вологий».

ТОС-МАЙ – кашлю не май!

Спосіб застосування та дози:

  • дітям 6-12 років – 1-2 табл. 4 рази на добу (максимум 8 табл. на добу)
  • дітям старше 12 років і дорослим – 1-2 табл. 4-6 раз на добу (максимум 16 табл. на добу)

Не має аналогів в Україні1.

 

Синергія 4-х компонентів складу ТОС-МАЙ:

  • діє на різні патогенетичні ланки кашлю;
  • зменшує болісні відчуття та подразнення в горлі.

ТОС-МАЙ – кашлю не май!

Склад: 1 таблетка містить 2 мг декстрометорфану гідроброміду, 0,2 мг бензокаїну, 15 мг бензоату натрію, 35 мг гуайяколсульфонату калію.

ТОС-МАЙ діє швидко:

  • з 1-ї хвилини5 зменшує біль та подразнення в горлі;
  • з 15-ї хвилини6 починається протикашльовий ефект.

Спосіб застосування та дози:

Дітям віком 6-12 років – 1-2 табл. 4 рази на добу (максимум 8 табл. на добу)

дітям старше 12 років і дорослим – 1-2 табл. 4-6 раз на добу (максимум 16 табл. на добу)

Не має аналогів в Україні1.

З метою досягнення більш швидкого клінічного ефекту таблетки ТОС-МАЙ потрібно повільно розсмоктувати у роті. Таблетки мають приємний смак, оскільки до їх складу входять есенція анісова та ментол.

Детальнішу інформацію про лікарський засіб Тос-Май ви можете знайти у вкладці «Інструкція».

Р. п. UA/2104/01/01 від  17.07.2019

1  Мається на увазі унікальна комбінація 4-х компонентів лікарського засобу Тос-Май за даними системи PharmXplorer, наданими ТОВ «Проксіма Ресерч» станом на вересень 2020 р. виключно на території України.

2Мається на увазі зменшення інтенсивності кашлю, яке згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу Тос-Май розвивається через 15-30 хвилин після застосування препарату.

3  Мається на увазі місцевоанестезуюча дія бензокаїну.

4 Мається на увазі відхаркувальна дія бензоату натрію та гуайяколсульфонату калію.

5   Ruetsch Y. A., BoniT. et al. From cocaine to ropivacaine: the history of local anesthetic drugs. Curr Top Med Chem. 2001; 1(3): 175-182; Carlos A. Artime, A. Sanchez. Preparation of the Patient for Awake Intubation. Benumof and Hagberg’s Airway Management, 2013.

6  Протикашльовий ефект розвивається через 15-30 хвилин після прийому і триває 5-6 годин (згідно з Інструкцією для медичного застосування лікарського засобу Тос-Май).

 

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТОС-МАЙ

(TOS-MAI)

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: декстрометорфану гідробромід, бензокаїн, гуайяколсульфонат калію, бензоат натрію;

1 таблетка містить 2 мг декстрометорфану гідроброміду, 0,2 мг бензокаїну, 15 мг бензоату натрію, 35 мг гуайяколсульфонату калію;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), повідон, тальк, магнію стеарат, есенція анісова, ментол, сахарин натрію. 

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: Білі таблетки з вкрапленнями, діаметром 13 мм.  

Фармакотерапевтична група. Протикашльові засоби та експекторанти. Код АТХ R05F B.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що має протикашльову, муколітичну, відхаркувальну, місцевоанестезуючу дію, завдяки чому зменшує кашель, болісні відчуття та відчуття першіння у горлі. Дія препарату зумовлена фармакологічними властивостями компонентів, що входять до його складу.

Декстрометорфан – протикашльовий засіб, є D-стереоізомером леворфанолу. За механізмом дії декстрометорфан – антагоніст NMDA-рецепторів довгастого мозку, впливає на центральну ланку кашльового рефлексу, внаслідок чого зменшується сухий непродуктивний кашель, пов’язаний із подразненням слизової оболонки дихальних шляхів при застудних захворюваннях. Відзначено також вплив декстрометорфану на периферійну ланку кашльового рефлексу шляхом пригнічення імпульсів, що надходять зі слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. За вираженістю протикашльової дії декстрометорфан близький до кодеїну, але, на відміну від нього, не спричиняє залежності, не пригнічує дихальний центр та активність війчастого епітелію дихальних шляхів, позбавлений аналгетичної дії.

Бензокаїн – високоактивний поверхневий місцевоанестезуючий засіб, похідне параамінобензойної кислоти. Не чинить резорбтивної дії. Механізм дії пов’язаний із зменшенням іонної проникності нервових закінчень. У складі комбінованих протикашльових препаратів зменшує болісні відчуття та відчуття першіння у горлі.

Гуайяколсульфонат калію належить до відхаркувальних засобів. Сприяє зменшенню в’язкості бронхіального слизу, деполімеризує мукополісахариди та підвищує активність вій миготливого епітелію дихальних шляхів. Зменшує поверхневий натяг і адгезивні властивості мокротиння, знижує його в’язкість і полегшує евакуацію з дихальних шляхів, трансформуючи непродуктивний кашель у продуктивний. Має слабку антисептичну та анестезуючу дію.

Бензоат натрію належить до відхаркувальних засобів прямої дії. При прийомі внутрішньо збільшує секрецію бронхіальних залоз, розріджує мокротиння та полегшує його евакуацію з дихальних шляхів. Має слабковиражені антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Фармакокінетика. Після застосування внутрішньо декстрометорфан швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті, має високу біодоступність. Протикашльовий ефект розвивається через 15-30 хвилин після його прийому і триває 5-6 годин. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 2 години. Активно метаболізується у печінці шляхом N- і О-деметилювання. Період напіввиведення становить 6,5 годин. Екскретується переважно нирками у вигляді метаболітів, і лише незначна кількість виводиться в незміненому стані.

Гуайяколсульфонат калію швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація у крові досягається через 1-2 години. Терапевтична концентрація зберігається протягом 6 годин. Період напіввиведення – 1-2 години. Екскретується з мокротинням і виводиться нирками у вигляді метаболітів і в незміненому стані.

Клінічні характеристики.

Показання.

Симптоматичне лікування сухого подразнюючого кашлю при гострих респіраторних вірусних інфекціях та інфекційно-запальних захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів.

При підготовці пацієнтів до проведення бронхоскопії. 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до декстрометорфану, амідних анестетиків та інших компонентів препарату. Дихальна недостатність, бронхіальна астма, емфізема легень.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Слід уникати одночасного застосування препарату з антидепресантами – інгібіторами моноаміноксидази (МАО), фуразолідоном, прокарбазином внаслідок підвищення ризику збудження ЦНС, розвитку артеріальної гіпертензії та гіпертермії. Засоби, що пригнічують ЦНС, та алкоголь при сумісному застосуванні посилюють седативний ефект препарату. Хінідин сповільнює метаболізм декстрометорфану в печінці, підвищуючи його концентрацію у крові.

Особливості застосування.

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату, поєднувати застосування препарату з прийомом алкогольних напоїв, а також застосовувати препарат при хронічному кашлі, пов’язаному з бронхіальною астмою та емфіземою легень. З обережністю призначати препарат особам із захворюванням печінки.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Тератогенного та ембріотоксичного впливу препарату не зареєстровано, але, враховуючи відсутність адекватних клінічних досліджень, застосовувати Тос-Май у період вагітності можна тільки за призначенням лікаря у випадку, коли наявна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Через відсутність інформації щодо застосування препарату під час годування груддю його не слід застосовувати жінкам у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У деяких пацієнтів після застосування препарату може виникати сонливість, зниження реакції, що слід мати на увазі при керуванні транспортними засобами.  

Спосіб застосування та дози.

Дітям віком від 12 років та дорослим зазвичай застосовують по 1-2 таблетки 4-6 разів на добу (максимум 16 таблеток на добу), дітям від 6 до 12 років – по 1 таблетці 4 рази на добу (максимум 8 таблеток на добу).

З метою досягнення швидшої дії препарату таблетки слід повільно розсмоктувати в порожнині рота. 

Діти. Тос-Май призначають дітям віком від 6 років.

Передозування.

При значному передозуванні можуть спостерігатися симптоми зумовлені:

декстрометорфаном – сонливість, запаморочення, атаксія, дратівливість, гіперактивність, сплутаність свідомості, нечіткість зору, ністагм, пригнічення дихання, нудота, блювання; гуаяколсульфонатом калію – сонливість, нудота, блювання;

бензокаїном – вкрай рідко метгемоглобінемія.

Специфічного антидоту немає, лікування симптоматичне.

Побічні реакції.

З боку органів травного тракту: нудота, блювання, біль у животі, діарея.

З боку центральної нервової системи: загальна слабкість, сонливість, головний біль.

З боку імунної системи: алергічні реакції, в тому числі висипання, свербіж, гіперемія шкіри обличчя, ангіоневротичний набряк.

Термін придатності.

2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 С. Зберігати в недоступному для дітей місці. 

Упаковка.

По 8 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги, покритої PVDC та з нашаруванням PVC/PVDC.  2 блістери з інструкцією у пачці з картону. 

Категорія відпуску.

Без рецепта. 

Заявник.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

Місцезнаходження заявника та його адреса місця провадження діяльності.

21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел.: + 38(0432)52-30-36. E-mail: trade@sperco.com.ua

Виробник.

Алкала Фарма, С.Л.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Проспект Мадрид, 82, Алкала де Енарес, 28802 Мадрид, Іспанія.