СЕКРЕПАТ ФОРТЕ аніс

ТАБЛЕТКИ ВІД ПЕЧІЇ ТА БОЛЮ В ШЛУНКУ З ОБВОЛІКАЮЧИМ ЕФЕКТОМ ГЕЛЮ

Секрепат форте – це ефективні та зручні таблетки від печії та болю в шлунку з обволікаючим «ефектом гелю»5 для дітей від 10 років та дорослих.

Секрепат форте – 4-компонентний антацидний препарат, який лише за кілька хвилин після розсмоктування таблетки нейтралізує зайву кислоту і полегшує симптоми печії та білю у шлунку. Дія Секрепату форте обумовлена активністю його компонентів.

Секрепат форте містить 4 КОМПОНЕНТИ1:

 • Карбонат кальцію – 150 мг (нейтралізує кислоту вже через кілька хвилин)
 • Трисилікат магнію гідратований – 50 мг (сприяє формуванню на поверхні шлункового вмісту антацидної плівки)
 • Аміноацетат дигідроксіалюмінію – 400 мг (нейтралізує тільки надлишок соляної кислоти, підтримуючи рН близько 4, не допускаючи гіперсекреції шлункового соку – «синдрому рикошету»)
 • Гідроксид алюмінію, сухий гель – 100 мг (сприяє рубцюванню виразок, нейтралізує кислоту без утворення вуглекислоти – не виникає метеоризму, вторинної гіперсекреції – «синдром рикошету»)

Секрепат форте має 4 ЕФЕКТИ1:

 • Швидкий2
 • Тривалий3
 • Обволікаючий та адсорбуючий
 • Лікувальний4

Секрепат форте усуває 4 СИМПТОМИ1:

 • Печія
 • Біль у шлунку
 • Кислий присмак в роті6
 • Підвищена кислотність

Коли потрібен СЕКРЕПАТ ФОРТЕ1?

 • При печії та болю в шлунку!
 • При подразненні шлунку на фоні вживання кави, алкоголю чи паління!
 • При прийомі нестероїдних протизапальних препаратів або глюкокортикоїдів7!
 • При захворюваннях ШКТ: пептичній виразці шлунка, гострому чи хронічному гастриті!

1Детальнішу інформацію про лікарський засіб Секрепат форте ви можете знайти у вкладці «Інструкція».

2Під «швидкою» слід розуміти початок дії карбонату кальцію через декілька хвилин.

3Під «тривалим» слід розуміти тривалий антацидний ефект гідроксиду алюмінію та трисилікату магнію згідно з джерелом: «Клінічна фармакологія лікарських засобів для лікування захворювань органів травлення» – О. О. Яковлева, К. В. Півторак, І. В. Феджага – Вінниця, 2014 р. – стор. 71.

4Під «лікувальним» слід розуміти симптоматичне лікування больового синдрому та печії при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, таких як пептична виразка шлунку, дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, диспепсія, гострий та хронічний гастрит із підвищеною або нормальною секрецією.

5Під «обволікаючим ефектом гелю» слід розуміти обволікаючу дію гідроксиду алюмінію у формі сухого гелю.

6Під «кислим присмаком у роті» слід розуміти симптом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

7Слід дотримуватися 2-годинного інтервалу між прийомом препарату Секрепат форте і преднізолону, дексаметазону та індометацину.

Секрепат форте таблетки жувальні зі смаком анісу – реєстраційне посвідчення МОЗ України № UA/7782/01/01 від 17.01.2018.

Секрепат форте таблетки жувальні зі смаком м’яти – реєстраційне посвідчення МОЗ України № UA/7783/01/01від 17.01.2018.

 

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СЕКРЕПАТ ФОРТЕ

(SECREPAT FORTE)

 

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: аміноацетат дигідроксіалюмінію, гідроксид алюмінію, сухий гель, карбонат кальцію, трисилікат магнію гідратований;

1 таблетка містить: аміноацетат дигідроксіалюмінію – 400 мг, гідроксид алюмінію, сухий гель –100 мг, карбонат кальцію –150 мг, трисилікат магнію гідратований – 50 мг;

допоміжні речовини: гліцин, магнію стеарат, есенція (аніс або м’ята), полісорбат 80, сахарин натрію, сахароза.

Лікарська форма. Таблетки жувальні зі смаком анісу або м’яти.

Таблетки майже білого кольору, круглої форми з плоскою основою, зі смаком м’яти або анісу.

Назва і місцезнаходження заявника.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

Україна, 21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел.: + 38(0432)52-30-36. E-mail: trade@sperco.com.ua.

www.sperco.com.ua

Назва і місцезнаходження виробника.

АЛКАЛА ФАРМА, С.Л.

Проспект Мадрид, 82, Алкала де Енарес, 28802 Мадрид, Іспанія.

ALCALA FARMA, S.L.

Avenida de Madrid, 82, Alcala de Henares, 28802 Madrid, Spain.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Комбіновані препарати та комплексні сполуки алюмінію, кальцію та магнію. Код АТС А02А D01.

Секрепат форте – комбінований збалансований антацидний лікарський засіб для усунення печії та болю у шлунку. Зменшення больового синдрому та печії забезпечується ефектами компонентів, які входять до складу препарату.

Карбонат кальцію діє вже через кілька хвилин після прийому, нейтралізуючи соляну кислоту.

Трисилікат магнію за рахунок флотуючого ефекту сприяє формуванню на поверхні шлункового вмісту антацидної плівки, яка покриває стінку стравоходу при рефлюксах. Солі алюмінію (аміноацетат дигідроксіалюмінію та гідроксид алюмінію) в складі Секрепату форте чинять кислотонейтралізуючу, обволікаючу, адсорбуючу дії, підтримуючи рН близько 4. Завдяки буферним властивостям нейтралізують тільки надлишок соляної кислоти, зберігають фізіологічні умови травлення та не призводять до вторинної гіперсекреції шлункового соку. Цитопротекторна дія солей алюмінію обумовлена здатністю активувати власні захисні фактори, зокрема синтез простагландинів, які стимулюють секрецію слизу та бікарбонатів у слизовій оболонці шлунка, що призводить до накопичення епідермального фактора росту в зоні дефекту і рубцювання виразок.

У процесі нейтралізації не утворюється вуглекислота, не виникає метеоризм і, як наслідок, – вторинна гіперсекреція. Препарат діє місцево. Всмоктується тільки незначна кількість сполук алюмінію, трохи більше – сполук магнію, які швидко виводяться з організму із сечею. Внаслідок нейтралізації соляної кислоти гідроксиди алюмінію та магнію перетворюються в хлориди й виводяться з організму з калом.

Показання для застосування.

Для симптоматичного лікування больового синдрому та печії при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, таких як пептична виразка шлунка, дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, диспепсія, гострий та хронічний гастрит із підвищеною або нормальною секрецією. Подразнення слизової оболонки шлунка, спричинене палінням або порушеннями в дієті (вживання алкоголю, кави, солодощів, мучних виробів тощо). Як профілактичний засіб при довготривалому прийомі нестероїдних протизапальних препаратів, глюкокортикоїдів та інших ульцерогенних засобів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату; тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв); нефролітіаз, зумовлений відкладенням каменів, що містять кальцій; хвороба Альцгеймера; гіпофосфатемія; звичний запор, хронічна діарея, тяжкий біль в животі неуточненого ґенезу;  гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії; вік пацієнта до 10 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. Препарат не слід приймати одночасно з вживанням великої кількості молока або молочних продуктів.

Якщо симптоми не зникають, частково зберігаються або посилюються через 10 днів лікування, необхідно провести обстеження, щоб з’ясувати їхню природу та переглянути схему лікування. Курс лікування не повинен перевищувати 10 днів. Хворим необхідно звернутися до лікаря у випадку: зменшення маси тіла, виникненні утруднення при ковтанні та постійному відчутті дискомфорту у животі, порушення травлення, що з’явилося вперше, зміні перебігу вже існуючих порушень травлення.

Алюмінію гідроксид може призвести до запору, а трисилікат магнію гідратований може обумовити гіпокінезію кишечнику; застосування цього продукту у високих дозах може викликати або ускладнити обструкцію кишечнику та кишкову непрохідність, особливо у пацієнтів з підвищеним ризиком таких ускладнень, наприклад у пацієнтів з нирковою недостатністю або у пацієнтів літнього віку.

Солі алюмінію загалом погано всмоктуються у шлунково-кишковому тракті, і тому системні ефекти у пацієнтів з нормальною функцією нирок виникають рідко. Проте застосування надмірних доз препарату, або тривалий прийом препарату, або навіть застосування звичайних доз препарату у пацієнтів, раціон харчування яких характеризується низьким вмістом фосфору, може призводити до зменшення вмісту фосфату в організмі, що супроводжується посиленням процесів резорбції у кістковій тканині та виникненням гіперкальціурії з підвищеним ризиком остеомаляції (через зв’язування алюмінію з фосфатом).

У пацієнтів з нирковою недостатністю можуть спостерігатись підвищені плазмові концентрації як алюмінію, так і магнію. У таких пацієнтів тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

Алюмінію гідроксид може бути небезпечним для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

Солі кальцію та магнію не слід застосовувати при гіперкальціурії. З обережністю Секрепат форте призначають пацієнтам із порушенням функції нирок, особливо тим, хто перебуває на діалізі, з метаболічними порушеннями та пацієнтам на низькофосфатній дієті, для зниження ризику інтоксикації алюмінієм, магнієм та розвитку гіпофосфатемії. При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень алюмінію, магнію та кальцію в плазмі крові. Тривале застосування препарату у високих дозах може підвищувати ризик утворення каменів у нирках.

Хворим зі спадковими захворюваннями, що супроводжуються непереносимістю фруктози, при глюкозо-галактозній мальабсорції або цукрозо-ізомальтозній недостатності не слід застосовувати препарат через вміст сахарози.

Хворим на цукровий діабет необхідно враховувати, що до складу препарату входить сахароза.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Під час вагітності застосування препарату можливе за призначенням та під наглядом лікаря у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Слід враховувати вміст іонів алюмінію і магнію, здатних впливати на транзит у шлунково-кишковому тракті:

– солі магнію можуть спричинити діарею;

– солі алюмінію можуть бути причиною запору і погіршувати перебіг запорів, що часто спостерігаються у період вагітності.

Наявність кальцію у підвищених дозах, що застосовуються тривалий час, збільшує ризик гіперкальціємії з кальцинозом різних органів, зокрема нирок.

Слід уникати тривалого застосування і перевищення доз цього лікарського засобу.

Вагітні жінки повинні під час застосування препарату уникати постійного вживання молока (1 л містить до 1,2 г елементарного кальцію), а також молочних продуктів для попередження надлишку кальцію, який може призводити до так званого молочно-лужного синдрому (синдрому Бернета), що є рідкісним, але тяжким захворюванням, яке потребує медичної допомоги.

У разі необхідності призначення препарату під час лактації, годування груддю необхідно припинити на весь період застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. За наявності показань препарат застосовують дітям віком від 10 років.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують внутрішньо. Таблетки повільно розсмоктують або розжовують. Дорослим призначають по 1-2 таблетки 4-6 разів на добу, останній раз — безпосередньо перед сном. Препарат рекомендовано приймати через 1-1,5 години після прийому їжі. Курс лікування становить 3-4 тижні. При печії та болях у шлунку препарат приймають у тій же дозі, але незалежно від прийому їжі (за потреби). З профілактичною метою для захисту слизової оболонки від подразнювальної дії медикаментів приймають 1-2 таблетки за 2 години до прийому інших лікарських засобів. Дітям віком від 10 до 18 років призначають половину дози дорослих. Максимальна добова доза для дорослих — 12 таблеток.

Передозування.

Препарат у високих дозах, а також при довготривалому застосуванні (більше 4 тижнів) може спричинити нудоту, блювання, запор, діарею, зниження апетиту. Також можуть виникати ниркова недостатність, особливо у пацієнтів з порушенням функції нирок, гіперкальціємія, алкалоз, електролітні порушення (зниження концентрації фосфатів і підвищення концентрації магнію та алюмінію в сироватці крові), які найбільш імовірні при хронічній нирковій недостатності, м’язова слабкість. Випадки гострого передозування та симптоми гострої токсичності у людей не спостерігалися. При виникненні вищезгаданих симптомів необхідно припинити прийом препарату та промити шлунок.

Побічні ефекти.

Препарат зазвичай добре переноситься хворими. У Секрепаті форте врівноважуються можливі в’яжучі властивості алюмінію та кальцію з послаблюючими властивостями магнію. Однак можуть виникати побічні реакції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи висипання, свербіж шкіри, кропив’янка, ангіоневротичний набряк та анафілаксія.

Метаболічні порушення. У хворих, особливо з порушеннями функції нирок, тривале застосування високих доз може призводити до гіпермагніємії (при застосуванні антацидів, що містять магній) або гіперкальціємії та алкалозу. Можуть також спостерігатися гіперкальціурія, гіпералюмініємія.

З боку шлунково-кишкового тракту. Можуть спостерігатися нудота, блювання, дискомфорт у шлунку, діарея, запор, знебарвлення калових мас.

З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини. Може спостерігатися м’язова слабкість, при тривалому застосуванні – остеомаляція.

Інші розлади. У пацієнтів з нирковою недостатністю тривале застосування високих доз солей алюмінію та магнію може призводити до розвитку енцефалопатії, деменції, мікроцитарної анемії або погіршити перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

При тривалому застосуванні у підвищених дозах магнію трисилікату можливе утворення силікатних каменів у нирках.

У випадку виявлення будь-яких небажаних впливів або незвичних реакцій порадьтеся з Вашим лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Слід дотримуватися 2-годинного інтервалу між прийомом препарату Секрепат форте і наступних лікарських засобів: етамбутол, хлорохін, цикліни, дифлунізал, дифосфонати, фексофенадин, натрію фторид, глюкокортикоїдні препарати (описана взаємодія  з преднізолоном та дексаметазоном), індометацин, кайексалат, кетоконазол, ланзопразол, лінкозаміди,  фенотіазинові нейролептики, пеніциламін, фосфор (добавки), тироксин.

Секрепат форте зменшує всмоктування деяких лікарських засобів (тетрациклінів, фторхінолонів, ізоніазиду, напроксену, хінідину, серцевих глікозидів (дигоксину), блокаторів гістамінових рецепторів, адреноблокаторів, препаратів заліза).

Препарат збільшує всмоктування леводопи, ацетилсаліцилової та налідиксової кислоти.

Тіазидні діуретики зменшують екскрецію кальцію із сечею та підвищують його рівень у сироватці крові. Через підвищений ризик гіперкальціємії при одночасному застосуванні тіазидних діуретиків необхідно регулярно перевіряти рівень кальцію у сироватці крові.

У разі одночасного застосування з фосфатами, сполуками фтору та левотироксинoм та ельтромбопагом відбувається зниження всмоктування останніх.

Одночасне застосування алюмінію гідроксиду та цитратів може призводити до підвищення рівнів алюмінію, особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю.

Термін придатності. 5 років. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище  +25 ˚С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги, по 1 або 5 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

ІНСТРУКЦІЯ СЕКРЕПАТ ФОРТЕ