КАРДОНАТ КІДДІ

L-карнітин та вітаміни для активної дитини

КАРДОНАТ КІДДІ – амінокислотно-вітамінний комплекс з мінералами для зміцнення імунітету в період  застудних захворювань та для гармонійного зростання в період активного росту дітям від 3 років.

L-карнітин та вітаміни для активної дитини

Властивості: дієтична добавка КАРДОНАТ КІДДІ може вживатися як додаткове джерело амінокислот карнітину, лізину та цистеїну у поєднанні з вітамінами В1, В12, В6, бета-каротином та мінералами: цинком, йодом, селеном з метою підвищення адаптаційних можливостей і загального зміцнення організму, для підтримки нормального функціонального стану імунної, серцево-судинної і нервової систем, нормальної когнітивної функції мозку, збільшення витривалості під час підвищених фізичних та психоемоційних навантажень, у відновлювальний період після перенесених захворювань, при астенічних станах різного походження, при поганому апетиті, недостатній масі тіла, для зниження втоми та втомлюваності, нормального утворення червоних кров’яних тілець та захисту клітини від оксидативного стресу.

Збалансоване поєднання компонентів з мінералами – цинком, йодом, селеном – завдяки своїм метаболічним властивостям сприяє зміцненню імунітету у період  поширення застудних захворювань та підтримує на оптимальному рівні енергетичний метаболізм.

 

Вміст активних інгредієнтів в одній капсулі:

 

 • L-карнітину L-тартрат 75 мг (mg)
 • Лізину гідрохлорид 50 мг (mg)
 • L-цистеїну гідрохлорид 50 мг (mg)
 • Бета-каротин (провітамін А) 0,5 мг (mg)
 • Вітамін В6 (пірідоксину гідрохлорид) 1,0 мг (mg)
 • Вітамін В1 (тіаміну мононітрат) 1,35 мг (mg)
 • Вітамін В12 (ціанокобаламін) 1,5 мкг (µg)
 • Цинку цитрат 7,5 мг (mg)
 • Йод (калію йодид) 75 мкг (µg)
 • Селен (натрію селеніт) 40 мкг (µg)

 

                                                    Не є лікарським засобом

 

Спосіб споживання та рекомендована кількість для щоденного споживання:

дітям 3- 6 років — по 1 капсулі 1 раз на добу після їди або за рекомендацією лікаря;

дітям 7- 12 років – по 1 капсулі 2 рази на добу після їди або за рекомендацією лікаря.

 

Тривалість вживання: 4 тижні, в подальшому узгоджувати з лікарем.

 

Умови зберігання: зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці.

Термін придатності — 24 міс.

 

Форма випуску: капсули масою 361 мг (mg). 20/30 капсул.

 

Виробник (прийняття претензій від споживачів):

СУІП ТОВ «СПЕРКО УКРАЇНА», вул. 600-річчя, буд. 25, м. Вінниця, 21027, Україна, тел.: +38 (0432) 523-049.

 

 *Список використаної літератури:

 1.  Мiтюряєва-Корнiйко I.О. (2018) Iмуномодулюючi можливостi L-карнiтину — iновацiйне медикаментозне супроводження терапiї iнфекцiйного процесу. Мiжнародний журнал педiатрiї, акушерства та гiнекологiї, 12(3): 76–81.
 2. Stuessi C, et al. L -Carnitine and the recovery from exhaustive endurance exercise: a randomised, double-blind, placebo-controlled trial. Eur J Appl Physiol. (2005)
 3. L-Carnitine in the Secondary Prevention of Cardiovascular Disease: Systematic Review and Meta-analysis
 4. Izgut-Uysal V.N., Agac A., Derin N. (2003) Effect of L-carnitine on carrageenan-induced inflammation in aged rats. Gerontology, 49: 287–292. 3. Kolodziejczyk.

 

 

Інформація для спеціалістів сфери охорони здоров’я.

характеристика дієтичної добавки «КАРДОНАТ КІДДІ» (ДД):

Склад:  L-карнітину L-тартрат, оболонка (желатин, барвники (діоксид титану, тартразин, спеціальний червоний AG)), L-цистеїну гідрохлорид, лізину гідрохлорид, цинку цитрат, наповнювачі (кальцію карбонат, кальцію гідрофосфат),  антиспікаючі агенти (стеарат магнію, діоксид кремнію), пірідоксину гідрохлорид, тіаміну мононітрат, ціанокобаламін, β-каротин, пірідоксину гідрохлорид, тіаміну мононітрат, ціанокобаламін, калію йодид, натрію селеніт.

Форма випуску: капсули;

Властивості: дієтична добавка КАРДОНАТ КІДДІ може вживатися як додаткове джерело амінокислот  карнітину, лізину та цистеїну у поєднанні з вітамінами В1, В12, В6, бета-каротином та мінералами: цинком, йодом, селеном з метою підвищення адаптаційних можливостей і  загального зміцнення організму, для підтримки нормального функціонального стану імунної, серцево-судинної і нервової систем, нормальної  когнітивної функції мозку, збільшення витривалості під час підвищених фізичних та психоемоційних навантажень, у відновлювальний період після перенесених захворювань, при астенічних станах різного походження, при поганому апетиті, недостатній масі тіла, для зниження втоми та втомлюваності, нормального утворення червоних кров’яних тілець та захисту клітини  від  оксидативного стресу

Найменування та місцезнаходження виробника та оператора ринку (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.

Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» №3/28-А-1979-21-69755Е від 03.09.2021 р.

©2023 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.

 

Інформаційна листівка

Дієтична добавка КАРДОНАТ КІДДІ

за ТУ У 10.8-20112362-008:2021

 

Для дітей від 3 років
L-карнітин та вітаміни для активної дитини

              

 

Назва: дієтична добавка КАРДОНАТ КІДДІ.

 

Склад: L-карнітину L-тартрат, L-цистеїну гідрохлорид, лізину гідрохлорид, цинку цитрат, наповнювачі (кальцію карбонат, кальцію гідрофосфат), β-каротин, пірідоксину гідрохлорид, тіаміну мононітрат, ціанокобаламін, калію йодид, натрію селеніт;

Оболонка капсули (желатин, барвники (діоксид титану, тартразин, спеціальний червоний AG));

Допоміжні речовини: антиспікаючі агенти (стеарат магнію, діоксид кремнію).

 

 

Рекомендації до споживання: дієтична добавка КАРДОНАТ КІДДІ може вживатися як додаткове джерело амінокислот  карнітину, лізину та цистеїну у поєднанні з вітамінами В1, В12, В6 та мінералами: цинком, йодом, селеном з метою підвищення адаптаційних можливостей і  загального зміцнення організму, для підтримки нормального функціонального стану імунної, серцево-судинної і нервової систем, нормальної  когнітивної функції мозку, збільшення витривалості під час підвищених фізичних та психоемоційних навантажень, у відновлювальний період після перенесених захворювань, при астенічних станах різного походження, при поганому апетиті, недостатній масі тіла, для зниження втоми та втомлюваності, нормального утворення червоних кров’яних тілець та захисту клітини  від  оксидативного стресу.

 

Вітаміни В1, В12, В6 беруть активну участь у метаболізмі амінокислот, у тому числі лізину, цистеїну та карнітину. Збалансоване поєднання компонентів з мінералами – цинком, йодом, селеном – завдяки своїм метаболічним властивостям сприяє зміцненню імунітету у період  поширення застудних захворювань та підтримує на оптимальному рівні енергетичний метаболізм.

 

Науково доведені властивості складових дієтичної добавки*:

L-карнітин (левокарнітин) є вітаміноподібною речовиною, яка в природних умовах синтезується в печінці, нирках і мозковій тканині з амінокислот лізину та метіоніну, у плазмі крові знаходиться у вільній формі та у формі ефірів. L-карнітин є головним кофактором обміну жирних кислот у серці, печінці та скелетних м’язах, відіграє роль єдиного переносника довголанцюжкових жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх бета-окиснення з наступним утворенням АТФ. В умовах нормального кисневого забезпечення він переводить метаболізм клітин на окиснення жирних кислот як найбільш енергоємного субстрату, а в умовах гіпоксії      L-карнітин виводить токсичні метаболіти жирних кислот з мітохондрій, переводячи метаболізм клітини на окиснення глюкози, здійснюючи таким чином антигіпоксичну та антитоксичну дію. Левокарнітин та споріднені речовини можуть регулювати імунні схеми, а їх вплив на функції імунних клітин спирається на залежне від нього вироблення енергії з жирних кислот.

L-карнітин сприяє підтримці нормального енергетичного обміну речовин у клітинах м’язів, поліпшенню відновлення м’язів після навантажень, допомагає підтримувати оптимальний розвиток рухових функцій. L-карнітин і його ефіри не тільки беруть участь в енергетичному обміні клітин м’язів серця завдяки перенесенню довголанцюжкових жирних кислот з цитоплазми в мітохондрії, але й виявляють інші життєво важливі властивості. Вони проявляють антиоксидантну і протизапальну активність на різних рівнях. Встановлено, що L-карнітин є прямим антиоксидантом і виводить вже утворені радикали кисню, а також пригнічує генерацію радикалів, сприяє виведенню з цитоплазми метаболітів і токсичних речовин, покращує метаболічні процеси, прискорює ріст, спричиняє збільшення м’язової маси, сприяє нормалізації основного обміну, зменшує ознаки фізичного і психічного перенапруження, проявляє нейро-, гепато- та кардіопротекторні властивості, стимулює клітинний імунітет, підвищує концентрацію уваги.

Особлива увага приділяється здатності L-карнітину виступати в якості активного чинника, що впливає на транскрипцію генів, які контролюють виживання клітин в умовах оксидативного стресу і запалення.
L-лізин – незамінна амінокислота – є необхідним будівельним блоком для всіх білків в організмі, бере участь у всіх процесах асиміляції та росту, сприяє осифікації та росту кісткової тканини, стимулює мітоз клітин, покращує овогенез і сперматогенез, виявляє пряму противірусну дію на віруси простого герпесу. L-лізин відіграє важливу роль в абсорбції кальцію, нарощуванні м’язової маси, відновленні після хірургічних втручань або спортивних травм, а також виробництві організмом гормонів, ферментів і антитіл. Причиною розвитку лізин-дефіциту можуть бути регулярні стреси, які спричиняють швидше «витрачання» лізину. Якщо стресова ситуація повторюється досить часто протягом короткого часу, організм не встигає поповнити запаси витраченої амінокислоти. Наслідком нестачі L-лізину вважають анемію, схильність до вірусних захворювань, проблеми з функціонуванням чоловічої статевої системи, порушення менструального циклу у жінок, втрату волосся, почервоніння очей (з’являється судинна сітка на оболонці очей).
L-цистеїн – один з найбільш потужних антиоксидантів. L-цистеїн є попередником глутатіону – речовини, що захищає клітини печінки і головного мозку від пошкодження деякими лікарськими препаратами і токсичними речовинами. L-цистеїн володіє здатністю руйнувати густий слиз в дихальних шляхах, завдяки цьому його часто застосовують при бронхітах і емфіземи легенів. Він прискорює процеси одужання при захворюваннях органів дихання і відіграє важливу роль в активізації лейкоцитів і лімфоцитів
Бета-каротин – природний попередник ретинолу (вітаміну А), в якості антиоксиданту пригнічує пошкодження ДНК вільними радикалами, сприяє підвищенню стійкості до запалення і інфекції, посилює активність імунної системи, стимулюючи вивільнення природних клітин-кілерів, лімфоцитів і моноцитів.

Вітамін В1 також бере участь у численних функціях організму, у тому числі: функціонуванні нервової системи і м’язів, надходженні електролітів у нервові і м’язові клітини і виведенні з них через іонні канали; численних ферментативних процесах через кофермент тіамінпірофосфат, вуглеводному обміні і продукції соляної кислоти, яка є необхідною для нормального травлення.
Вітамін В6 також сприяє регуляції гормональної активності, бере участь у нормальному метаболізму білків та глікогену. В організмі людини вітамін B6 синтезуватися не може, отже, його необхідно отримувати в складі раціону, оскільки його похідний кофермент, відіграє життєво важливу роль у функціонуванні близько 100 ферментів, які каталізують важливі хімічні реакції в організмі людини, крім того, вітамін В6 каталізує нейром’язові процеси, які особливо важливі в дитячому віці при затримці розумового та фізичного розвитку, при хронічній втомі і астенії.
Вітамін B12 діє в тісному партнерстві з іншими вітамінами в продукуванні складових для синтезу ДНК і РНК, а також молекул, важливих для підтримання цілісності геному. Він є також необхідним для підтримання цілісності нервової системи і синтезу молекул, які беруть участь у біосинтезі жирних кислот і виробленні енергії.

Вітаміни В1, В6 і В12  сприяють нормальному енергетичному метаболізму, правильній роботі серця, нервової системи та нормальній психічній діяльності. Вітамін В6 і вітамін В12 сприяють нормальному функціонуванню імунної системи, зниженню втоми та підвищеної втомлюваності, нормальному утворенню червоних кров’яних тілець.

Йод – це життєво необхідний мікроелемент, який входить до складу гормонів щитоподібної залози тироксину (Т4) та трийодтироніну (Т3), сприяє нормальній секреції гормонів щитовидної залози і її функціонуванню, що є умовою нормального росту і розвитку дітей. Йод бере учать в енергетичному метаболізмі, сприяє нормальній когнітивній функції мозку і роботі нервової системи.

Цинк є незамінним мікроелементом, що входить до складу понад 70 ферментів, які беруть участь у різних біохімічних реакціях. Дефіцит цинку може негативно впливати на фізичний розвиток організму і психіку.

Цинк відіграє важливу роль у підтримці роботи імунної системи, сприяє підтриманню нормального стану кісток, когнітивної діяльності, зору, здоров’я шкіри, волосся та нігтів.

Цинк сприяє захисту клітин від оксидативного стресу.
Селен є складовим компонентом більш ніж 30 життєво важливих біологічно активних сполук організму. Селен входить до активних центрів ферментів систем антиоксидантно-антирадикального захисту, а також ферментів, які беруть участь у метаболізмі нуклеїнових кислот, ліпідів. Селен є синергістом вітаміну E і йоду. При дефіциті селену йод погано засвоюється організмом. Селен входить до складу білків м’язової тканини, білків міокарда, сприяє утворенню трийодтироніну (гормонів щитоподібної залози), сприяє нормальному функціонуванню щитоподібної залози, роботі імунної системи та захисту клітин від оксидативного стресу.

 

Рекомендована щоденна порція містить:

Активні інгредієнти:Вміст в 1 капсуліВміст у 2 капсулах
L-Карнітин 75 мг (mg)150 мг (mg)
L-Лізин50 мг (mg)100 мг (mg)
L-Цистеїн50 мг (mg)100 мг (mg)
Бета-каротин 0,5 мг (mg) 1,0 мг (mg)
Вітамін В61,0 мг (mg)2,0 мг (mg)
Вітамін В11,35 мг (mg)2,7 мг (mg)
Вітамін В121,5 мкг (µg)3,0 мкг (µg)
Цинк7,5 мг (mg)15,0 мг (mg)
Йод75 мкг (µg)150 мкг (µg)
Селен20 мкг (µg)40 мкг (µg)

 

Застереження щодо споживання: не слід вживати при підвищеній чутливості до складових, дітям віком до 3 років, у період вагітності та годування грудьми, при гіпотиреозі.

Цей продукт не замінює різноманітне збалансоване харчування.

Не перевищувати рекомендовану кількість для щоденного споживання.

Не вживати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Перед споживанням рекомендована консультація лікаря.

 

Не є лікарським засобом

 

Спосіб споживання та рекомендована кількість для щоденного споживання:

дітям 3- 6 років — по 1 капсулі 1 раз на добу після їди або за рекомендацією лікаря;

дітям 7- 12 років – по 1 капсулі 2 рази на добу після їди або за рекомендацією лікаря.

 

Тривалість вживання: 4 тижні, в подальшому узгоджувати з лікарем.

 

Умови зберігання: зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці.

Термін придатності — 24 міс.

 

Форма випуску: капсули масою 361 мг (mg). 20/30 капсул.

 

Виробник (прийняття претензій від споживачів):

СУІП ТОВ «СПЕРКО УКРАЇНА», вул. 600-річчя, буд. 25, м. Вінниця, 21027, Україна, тел.: +38 (0432) 523-049.

 

 *Список використаної літератури:

 1.  Мiтюряєва-Корнiйко I.О. (2018) Iмуномодулюючi можливостi L-карнiтину — iновацiйне медикаментозне супроводження терапiї iнфекцiйного процесу. Мiжнародний журнал педiатрiї, акушерства та гiнекологiї, 12(3): 76–81.
 2. Stuessi C, et al. L -Carnitine and the recovery from exhaustive endurance exercise: a randomised, double-blind, placebo-controlled trial. Eur J Appl Physiol. (2005)
 3. L-Carnitine in the Secondary Prevention of Cardiovascular Disease: Systematic Review and Meta-analysis
 4. Izgut-Uysal V.N., Agac A., Derin N. (2003) Effect of L-carnitine on carrageenan-induced inflammation in aged rats. Gerontology, 49: 287–292. 3. Kolodziejczyk.

 

 

Текст інформаційного листка розроблений оператором ринку (виробником), який несе повну юридичну та адміністративну відповідальність за відповідність продукції наведеним даним.