КАРДОНАТ БЕБІ

Енергія L-карнітину1 для підтримки сил дитини.

додаткове джерело L-карнітину для дітей віком від 1 року та дорослих при станах, що супроводжуються його дефіцитом, або у разі підвищеної потреби у L-карнітині2.

Дієтична добавка КАРДОНАТ БЕБІ  – додаткове джерело L-карнітину для дітей віком від 1 року та дорослих при станах, що супроводжуються його дефіцитом, або  у разі підвищеної потреби у L-карнітині2.

При фізичному та розумовому перенапруженні2

При астенічних станах різного походження2

В період відновлення після захворювань2

При недостатній масі тіла2

При поганому апетиті2

При дефіциті в раціоні тваринного білка2

 

Дієтична добавка КАРДОНАТ БЕБІ випускається у формі орального розчину в контейнері з дозуючим шприцом.

1 мл розчину  містить 200 мг L-карнітину.

БЕЗ:2

  • консервантів
  • барвників
  • підсолоджувачів
  • ароматизаторів

 

Науково доведені властивості складових дієтичної добавки:3-6

L-карнітин (левокарнітин) є вітаміноподібною речовиною, яка в природних умовах синтезується в печінці, нирках і мозковій тканині з амінокислот лізину та метіоніну, в плазмі крові знаходиться у вільній формі та у формі ефірів. L-карнітин є головним кофактором обміну жирних кислот у серці, печінці та скелетних м’язах, відіграє роль єдиного переносника довголанцюжкових жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх бета-окиснення з наступним утворенням АТФ. В умовах нормального кисневого забезпечення він переводить метаболізм клітин на окиснення жирних кислот як найбільш енергоємного субстрату, а в умовах гіпоксії L-карнітин виводить токсичні метаболіти жирних кислот із мітохондрій, переводячи метаболізм клітини на окиснення глюкози, здійснюючи таким чином антигіпоксичну дію. Левокарнітин та його споріднені речовини можуть регулювати імунні схеми, а їх вплив на функції імунних клітин спирається на залежне від нього виробництво енергії з жирних кислот.

L-карнітин сприяє підтримці нормального енергетичного обміну речовин у клітинах м’язів, поліпшенню відновлення м’язів після навантажень, допомагає підтримувати оптимальний розвиток рухових функцій. L-карнітин і його ефіри не тільки беруть участь в енергетичному обміні клітин м’язів серця завдяки перенесенню довголанцюжкових жирних кислот з цитоплазми в мітохондрії, але і виявляють інші життєво важливі види активності. Вони чинять антиоксидантну і протизапальну дію на різних рівнях. Встановлено, що L-карнітин є прямим антиоксидантом і видаляє вже утворені радикали кисню, а також пригнічує генерацію радикалів, сприяє виведенню з цитоплазми метаболітів і токсичних речовин, покращує метаболічні процеси, прискорює ріст, спричиняє збільшення м’язової маси, сприяє нормалізації основного обміну, зменшує ознаки фізичного і психічного перенапруження, чинить нейро-, гепато- та кардіопротекторну дію, стимулює клітинний імунітет, підвищує концентрацію уваги.

Особлива увага приділяється здатності L-карнітину виступати в якості активного чинника, що впливає на транскрипцію генів, які контролюють виживання клітин в умовах оксидативного стресу і запалення.

 

Спосіб споживання і рекомендована кількість для щоденного споживання:

Дітям віком:

1–3 років — по 0,5 мл (ml) розчину 1 раз на добу або за рекомендацією лікаря;

4–6 років по 0,5 мл (ml) розчину 2 рази на добу або за рекомендацією лікаря;

7–10 років по 1,0 мл (ml) розчину 2 рази на добу або за рекомендацією лікаря;

від 11 років та дорослим по 1,0 мл (ml) розчину 3 рази на добу або за рекомендацією лікаря;.

Тривалість споживання визначається лікарем індивідуально.

  1. Мається на увазі, що L-карнітин відіграє роль єдиного переносника довголанцюжкових жирних кислот у мітохондрії, де відбувається їх β-окиснення з наступним утворенням АТФ (згідно з текстом інформаційної листівки дієтичної добавки КАРДОНАТ БЕБІ).
  2. Згідно з маркуванням дієтичної добавки КАРДОНАТ БЕБІ.
  3. Згідно з текстом інформаційної листівки дієтичної добавки КАРДОНАТ БЕБІ.
  4. Мiтюряєва-Корнiйко I.О. (2018) Iмуномодулюючi можливостi L-карнiтину — iновацiйне медикаментозне супроводження терапiї iнфекцiйного процесу. Мiжнародний журнал педiатрiї, акушерства та гiнекологiї, 12(3): 76–81.
  5. Izgut-Uysal V.N., Agac A., Derin N. (2003) Effect of L-carnitine on carrageenan-induced inflammation in aged rats. Gerontology, 49: 287–292.
  6. Kolodziejczyk J., Saluk-Juszczak J., Wachwicz B. (2011) L-carnitine protects plasma components against oxidative alterations. Nutrition, 27: 693–699.

Інформація для спеціалістів сфери охорони здоров’я.

Характеристика Дієтичної добавки «Кардонат Бебі».

Склад: вода очищена, L-карнітин, регулятор кислотності –кислота яблучна.

Форма випуску: Оральний розчин.

Властивості: може бути включена за рекомендацією лікаря до раціону харчування дітей віком від 1 року та дорослих як додаткове джерело L-карнітину при станах, що супроводжуються його дефіцитом, або у разі підвищеної потреби у L-карнітині. L-карнітин є дуже доцільним для включення в раціони харчування дітей з недостатнім вмістом тваринного білка у раціоні (відмовляються від м’яса, молока).*

*Інформація подана в скороченому вигляді. Повний обсяг інформації про ДД міститься в інформаційній листівці та маркуванні на упаковці ДД.

Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «Сперко Україна», 21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25, тел/факс (0432) 52 30 49.

Звіт ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя МОЗ України» №3/28-А-677/1-21-69547Е від 22.04.2021 р.

©2023 СУІП ТОВ «Сперко Україна». Всі права захищені.

ТЕКСТ ДЛЯ МАРКУВАННЯ (ЕТИКЕТУВАННЯ)

вторинної упаковки (картонної коробки)

дієтичної добавки

КАРДОНАТ БЕБІ 

за ТУ У 10.8-20112362-007:2021

для малюків з 1 року

Енергія Lкарнітину для підтримки сил дитини

 

 

Назва: дієтична добавка КАРДОНАТ БЕБІ.

Склад: вода очищена, L-карнітин, регулятор кислотності – кислота яблучна.

Без консервантів. Без барвників. Без підсолоджувачів. Без ароматизаторів.

 

Рекомендації до споживання: може бути включена за рекомендацією лікаря до раціону харчування дітей віком від 1 року та дорослих як додаткове джерело L-карнітину при станах, що супроводжуються його дефіцитом, або у разі підвищеної потреби у L-карнітині, а саме: при фізичному та розумовому перенапруженні, астенічних станах різного походження, у період відновлення після захворювань, при поганому апетиті, недостатній масі тіла. L-карнітин є дуже доцільним для включення в раціони харчування дітей, що мають недостатній вміст тваринного білка у раціоні (відмовляються від м’яса, молока).

L-карнітин сприяє підтримці нормального енергетичного обміну речовин у клітинах м’язів, поліпшенню відновлення м’язів після фізичних навантажень, допомагає підтримувати оптимальний розвиток рухових функцій, тому його призначення є також доцільним дітям, що мають підвищені фізичні навантаження.

 

Рекомендована щоденна порція містить:

Інгредієнт 0,5 мл (ml) 1,0 мл (ml) 2,0 мл (ml) 3,0 мл (ml)
L-карнітин 100,0 мг (mg) 200,0 мг (mg) 400,0 мг (mg) 600,0 мг (mg)

 

Застереження щодо споживання: не слід вживати при гіпотиреозі, підвищеній чутливості до складових, у період вагітності та грудного вигодовування. Не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Не перевищувати рекомендовану кількість (порцію) для щоденного споживання. Не вживати після закінчення терміну придатності.

Перед споживанням слід проконсультуватися з лікарем.

Не є лікарським засобом.

Спосіб споживання та рекомендована кількість для щоденного споживання:

розчин можна вживати нерозведеним або перед споживанням розвести в 100 мл (ml) рідини — воді або солодких напоях (кисіль, компот, соки). Для кращого засвоєння рекомендується вживати за 30 хв. до їди. Для дозування застосовувати дозуючий шприц.

Дітям віком:

1–3 років по 0,5 мл (ml) розчину 1 раз на добу або за рекомендацією лікаря;

4–6 років по 0,5 мл (ml) розчину 2 рази на добу або за рекомендацією лікаря;

7–10 років по 1,0 мл (ml) розчину 2 рази на добу або за рекомендацією лікаря;

від 11 років та дорослим по 1,0 мл (ml) розчину 3 рази на добу або за рекомендацією лікаря.

Тривалість споживання визначається лікарем індивідуально.

Державне підприємство “Науковий центр превентивної токсикології,

харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І.Медведя МОЗ України”

Термін придатності — 12 місяців.

Умови зберігання: зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці. Після відкриття використовувати протягом 28 днів.

Форма випуску: розчин оральний, 60 мл (ml) ± 5% у контейнері з дозуючим шприцом.

Найменування та місцезнаходження виробника (прийняття претензій від споживачів): СУІП ТОВ «СПЕРКО УКРАЇНА», вул. 600-річчя, 25, м. Вінниця, 21027, Україна.